Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"RM - MEDITRANS"

Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach

Potrzebujesz pomocy zadzwoń 999

 

Program polityki zdrowotnej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas VII-VIII z województwa mazowieckiego" na lata 2023-2024

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wdrożył "Program polityki zdrowotnej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas VII-VIII z województwa mazowieckiego" na lata 2023-2024.
 
Głównym celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy i poprawa umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczniów uczestniczących w programie, a także wytworzenie w nich pozytywnego nastawienia emocjonalnego, popartego poczuciem własnej skuteczności w tym zakresie.
 
Jako realizator projektu przeprowadzimy szkolenia dla dzieci z kilkunastu szkół podstawowych m.in. z powiatów siedleckiego, mińskiego, sokołowskiego i łosickiego.
 
Grupą docelową są uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych. Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Młodzież bardzo chętnie bierze udział w zajęciach zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Wykwalifikowana kadra oraz możliwość ćwiczeń na nowoczesnych fantomach skutecznie wspomaga przyswajanie wiedzy w tak ważnej dla społeczeństwa kwestii jaką jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.
 
Program w całości finansowany jest ze środków własnych Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Nagrody i osiągnięcia:

Stacje rejonowe:

Stacja Ratownictwa Medycznego w Mińsku Mazowieckim

05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Dr Jana Huberta 37
tel/fax: 25 68 43 431

Stacja Ratownictwa Medycznego w Sokołowie Podlaskim

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Bartoszowa 5
tel/fax: 25 781 22 12

Stacja Ratownictwa Medycznego w Łosicach

08-200 Łosice
ul. Szpitalna 2
tel: 83 357 33 89

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem