Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"RM - MEDITRANS"

Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach

Potrzebujesz pomocy zadzwoń 999

 

17.06.2020 Konferencja dot. środków unijnych w SiedlcachW dniu dzisiejszym  odbyła sie w Siedlcach konferencja na temat środków finansowych wykożystywanych do walki z COVID-19

150 MILIONÓW ZŁOTYCH NA WALKĘ Z COVID-19!

 MAZOWSZE – 91 PROC. ZAANGAŻOWANYCH ŚRODKÓW W RAMACH RPO WM 2014-2020!

 Mazowsze jest na ostatniej prostej w wydawaniu środków unijnych. Mimo olbrzymiej skali, jest pod tym względem w czołówce regionów. Zaangażowanych zostało już ponad 91 proc. środków w ramach RPO WM. Samorząd Mazowsza podpisał z beneficjentami 3300 umów, w ramach których trafiło do nich ponad 4,1 mld zł.

 Władze regionu odpowiadają za środki unijne w ramach regionalnego programu operacyjnego. W tej perspektywie unijnej (2014-2020) Mazowsze ma do wydania aż 8,82 mld zł. W tym okresie najwięcej środków na Mazowszu UE postanowiła skierować na gospodarkę niskoemisyjną (1,7 mld zł), rozwój regionalnego systemu transportowego (1,23 mld zł) czy działalność badawczo-rozwojową (1,22 mld zł). Jednak na dofinansowanie mogły liczyć też projekty dotyczące wdrażania e-usług, wsparcia MŚP czy infrastruktury drogowej i w służbie zdrowia.

3,5 tys. zatwierdzonych projektów na Mazowszu
Zarząd województwa zatwierdził już do dofinansowania 3 590 projektów na kwotę 7,3 mld zł unijnego wsparcia. Podpisanych zostało już 3 300 umów na kwotę 6,97 mld zł wkładu z UE, co stanowi 79 proc. całej alokacji. Zrealizowanych zostało już ponad 1 775 projektów, w tym 1036 z EFRR i 739 w ramach EFS.

 150 mln zł na walkę z koronawirusem
Obecnie samorząd Mazowsza realizuje 14 projektów własnych. Największy z nich to Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego, wartość dofinansowania 140 mln zł, w tym 124,9 z UE.
W sumie do placówek medycznych z subregionu siedleckiego trafiło blisko 477 tys. środków ochrony osobistej, w tym 187,6 tys. masek, ponad 22,4 tys. kombinezonów, 233 tys. rękawiczek, 7,1 tys. fartuchów, 3,5 tys. gogli, 26,6 tys. litrów płynów do dezynfekcji i 4 tys. przyłbic.

W imieniu SPZOZ „RM-MEDITRANS” SPRiTS w Siedlcach, podziękowania na ręce Pani Janiny Ewy Orzełowskiej – Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego, oraz Pani Elżbiecie Lanc - Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego, złożyła Pani Elwira Banach – Zastępca Dyrektora naszej jednostki. Tak duże zaangażowanie środków z Funduszy Europejskich oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego pomogło w ogromnej skali w skutecznej walce z wirusem SARS-CoV-2. Cieszymy się, że przy dobrej współpracy oraz wsłuchując się w bieżące potrzeby i sugestie pracowników służby zdrowia na Mazowszu, udało się zabezpieczyć najpotrzebniejsze środki ochrony osobistej oraz sprzęt.

– Środki ochrony osobistej to priorytet w walce z koronawirusem. W sumie dzięki funduszom z UE zakupiliśmy ponad 4,5 mln sztuk kombinezonów, przyłbic, gogli. W tym nietypowym, a zarazem trudnym czasie chodziło przede wszystkim o bezpieczeństwo personelu i pacjentów. Codziennie z naszych magazynów wyjeżdżają do szpitali kolejne partie środków ochrony – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Do naszej jednostki pogotowia ratunkowego, władze Mazowsza zakupiły:
• 5 defibrylatorów,
• pojazd do przewozu osób zakażonych niewymagających wsparcia medycznego,
• 4 urządzenia do zamgławiania,
• 2 urządzenia do kompresji klatki piersiowej,
• 50 termometrów bezdotykowych
• 10 aparatów do mierzenia ciśnienia,
• 1 nowy ambulans typu C
• 78 000 rękawiczek
• 13 400 masek FFP2 i KN95
• 10 000 masek chirurgicznych
• 4 965 kombinezonów
• 3 840 ochraniaczy na buty
• 3 200 masek FPP3
• 2 300 opakowań płynów do dezynfekcji powierzchni
• 1 800 opakowań płynu do dezynfekcji rąk
• 1 00 przyłbic
• 900 fartuchów
• 700 gogli.

Do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach trafił m.in. tomograf komputerowy, mobilny aparat RTG, 2 urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń, 7 respiratorów mobilnych oraz 3 stacjonarne. W szpitalu zamontowany został także system do bezdotykowego pomiaru temperatury ciała.

SPZOZ w Siedlcach otrzymał z kolei m.in. 14 aparatów do wentylacji wysokoprzepływowej, 2 defibrylatory, 10 kardiomonitorów, 3 urządzenia do dezynfekcji, 2 respiratory podstawowe stacjonarne, 30 termometrów bezdotykowych i 30 aparatów do mierzenie ciśnienia. Wsparcie trafiło także do szpitali powiatowych. Wsparcie otrzymują także szpitale powiatowe.Nagrody i osiągnięcia:

Stacje rejonowe:

Stacja Ratownictwa Medycznego w Mińsku Mazowieckim

05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Dr Jana Huberta 37
tel/fax: 25 64 43 431

Stacja Ratownictwa Medycznego w Sokołowie Podlaskim

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Bartoszowa 5
tel/fax: 25 781 22 12

Stacja Ratownictwa Medycznego w Łosicach

08-200 Łosice
ul. Szpitalna 2
tel: 83 357 33 89

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem