Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"RM - MEDITRANS"

Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach

Potrzebujesz pomocy zadzwoń 999

 

KURS PIERWSZEJ POMOCY DLA NAUCZYCIELI ,,BEZPIECZNA SZKOŁA’’

W ubiegłym roku szkolnym było ponad 400 wypadków więcej niż w roku 2012/13. Rok szkolny zamknął się liczbą 71,6 tys. takich zdarzeń - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".Jak czytamy, 44 uczniowskie wypadki skończyły się śmiercią dziecka. W zestawieniu z poprzednim rokiem szkolnym to trzykrotny wzrost. Dla porównania: w budownictwie zginęło rok temu 70 osób, a w górnictwie – 18 osób. Najwięcej, 44 tys. wypadków, przydarzyło się dzieciom na lekcjach wf. Drugą kategorią są przerwy międzylekcyjne. – Najgorzej jest upilnować dzieci na długiej przerwie. Mają mnóstwo energii, więc dużo biegają, trudno mieć na każdego oko – są to słowa   nauczycieli z większości szkół podstawowych  .

Przyczyny wypadków dyrektorzy szkół muszą raportować do MEN. Jako najczęstszą wskazują nieuwagę dzieci, rzadko natomiast szukają jej w nieodpowiednim nadzorze nad uczniami. To w skali tych kilkudziesięciu tysięcy ledwie kilka przypadków.

Pracownicy Centralnego Instytutu Ochrony Pracy obliczyli, że na 1000 uczniów rocznie przypada średnio 21 niebezpiecznych zdarzeń. Co dowodzi, iż jest ich dużo więcej niż np.w górnictwie, gdzie na 1000 osób rocznie wypadkom ulega 18.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach
(Dz.U. z dnia 22.01.2003) oraz zgodnie z dyrektywą 89/391/EWG i w świetle ustawy z dnia 28.11.2008r o zmianie ustawy Kodeks Pracy (Dz. U. Nr 223, poz 1460 art.209) wszystkie instytucje publiczne i zakłady pracy muszą wyznaczyć i przeszkolić osobę odpowiedzialną za udzielenie pierwszej pomocy pracownikom i wszystkim osobom przebywającym na jej terenie – klientom, uczniom, czy zwiedzającym.

Nasza propozycja to kurs
„Bezpieczna szkoła ”

Przeprowadzimy kurs dla  nauczycieli i opiekunów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i uczelni wyższych. Nauczymy państwa  jak się zachować, kiedy jest się świadkiem nieszczęśliwego zdarzenia: zasłabnięcia, utraty przytomności, zadławienia, silnego krwawienia, zawały serca, drgawkach i hipoglikemii. Jak wykonać prawidłowo podstawowe czynności ratujące życie i zastosować Automatyczny Zewnętrzny  Defibrylator (AED).
 
  Oferta szkoleniowa jest elastyczna i dopasowana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, tematyka jest dostosowana do specyfiki wykonywanej przez uczestników pracy.

 Uczestnicy otrzymują konspekt z materiałami z zajęć oraz pakiet ratowniczy ze środkami ochrony osobistej do udzielania pierwszej pomocy. Po ukończonym kursie uczestnicy otrzymują certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu pierwszej pomocy, honorowany prze wszystkie instytucje w Polsce, oraz spełniający wszelkie wymogi prawne.

 Termin kursu: Do uzgodnienia

  Koszt : Do uzgodnienia

  Zapraszamy do współpracy !

  Jeżeli jesteś zainteresowany kursem pierwszej pomocy zadzwoń lub napisz do nas a my oddzwonimy do Ciebie.

Zajęcia prowadzimy dla grup zorganizowanych (min. 5 osób w dowolnej miejscowości w dowolnym terminie) lub w naszych salach w Siedlcach.

Celem szkolenia jest ułatwienie zespołowi lekarz-asystentka skutecznego i jak najprostszego sposobu udzielania pierwszej pomocy w  różnych stanach zagrożenia życia.

Kładziemy szczególny nacisk na doskonalenie umiejętności udrażniania dróg oddechowych oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się w symulacjach i przekonać, że powinni wciąż doskonalić swoje umiejętności z zakresu podstawowych zabiegów ratujących żecie.

Kontakt :
Daniel Celiński tel. 25-632-72-53 wew. 46

Nagrody i osiągnięcia:

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem