Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"RM - MEDITRANS"

Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach

Potrzebujesz pomocy zadzwoń 999

 
Kurs Kwalifikowanej pierwszej pomocy organizowany jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia (Dz.U.2007 Nr 60, poz.408) z dnia 19 marca 2007r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Cele kształcenia: Celem kształcenia jest przygotowanie ratowników jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji ratowniczych, w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia, do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

Co nas wyróżnia:
  • Działamy pod patronatem merytorycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, co gwarantuje uzyskanie aktualnej wiedzy, zgodnej z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji
  • Zajęcia prowadzą wykwalifikowani wykładowcy oraz instruktorzy posiadający przygotowanie dydaktyczne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w systemie ratownictwa medycznego.
  • Kurs prowadzony w przestronnej sali konferencyjno-seminaryjnej ze sprzętem audiowizualnym oraz w salach ćwiczeniowych wyposażonych w najnowszy sprzęt treningowy.
  • Kurs kończy się egzaminem państwowym z zakresu wiedzy i umiejętności objętych programem kursu.
  • Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu uczestnik otrzymuje tytuł RATOWNIKA, tym samym może uzyskać najwyższy możliwy stopień wyszkolenia w zakresie ratownictwa dostępny dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego.

Czas trwania kursu: 66 godzin dydaktycznych, w tym 25 godzin części teoretycznej oraz 41 godzin zajęć praktycznych prowadzonych w małych sześcioosobowych grupach.

Adresaci: zapraszamy do udziału w szkoleniach jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Ratownictwa Górniczego, Policji, Straży Miejskiej, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, Maltańskiej Służby Medycznej, Polskiego Czerwonego Krzyża i indywidualnie funkcjonariuszy tych służb.

Nagrody i osiągnięcia:

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem